Producenci
Jakie kosmetyki do depilacji wybrać?
Jakie kosmetyki do depilacji wybrać?

Pasta cukrowa do depilacji – rodem… z krajów arabskich

W Polsce depilacja kosmetykami na bazie cukru jest jeszcze stosunkowo nowa – tymczasem z krajach Bliskiego Wschodu i Azji to metoda używana od wieków i przekazywana kobietom z pokolenia na pokolenia. Oryginalna halaweh – bo tak w krajach arabskich określa się ten w pełni naturalny kosmetyk, składała się z wody, cukru i soku z cytryny. Ten dobór składników gwarantował, że nie wywoływała reakcji alergicznych i była bezpieczna dla skóry. Identyczny skład posiada także dostępna w naszej Naturalnej Drogerii pasta cukrowa do depilacji marki Najel.

Depilacja pastą cukrową na zimno i na ciepło

W krajach Bliskiego Wschodu depilację przy pomocy pasty cukrowej przeprowadza się na zimno. W krajach Zachodnich jednak te kosmetyki do depilacji wykorzystuje się na ciepło.

  •          Depilacja na zimno – polega na uformowaniu z pasty cukrowej kulki, którą przykłada się do ciała, a następnie odrywa, w kierunku pod włos lub z włosem (taki sposób depilacji nadal obowiązuje w krajach pochodzenia). Po oderwaniu kulki formuje się ją na nowo, znów dociska i odrywa.
  •          Depilacja na ciepło – przypomina nieco usuwanie owłosienia plastrami z woskiem. Ciepłą pastę (podgrzaną np. w mikrofalówce) nakłada się cienką warstwą na skórze, a następnie przykleja na nią specjalne bawełniane paski. Paski trzeba lekko przycisnąć do skóry, a później szybkim ruchem oderwać z kierunkiem wzrostu włosa.

Jaki zalety ma depilacja przy pomocy pasty cukrowej?

Pasta cukrowa do depilacji ma wiele zalet. Jest to najbardziej naturalny kosmetyk do usuwania zbędnego owłosienia – nie zawiera barwników, konserwantów i substancji chemicznych. W odróżnieniu np. od wosku, przykleja się tylko do włosków (już tych o długości dwóch-trzech milimetrów), a nie do skóry, więc przy odrywaniu jej nie podrażnia. Oczywiście włoski są usuwane wraz z cebulkami, także odrastają dopiero po kilku tygodniach. Osoby regularnie stosujące pastę cukrową do depilacji twierdzą również, że odrastające włoski są delikatniejsze i cieńsze, a więc mniej wyczuwalne i zauważalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl